ورزش و سفر

10 مدل از بهترین کلاه کاسکت موتور 2021

کاربر محترم، توجه کنید که در زمان مشاهده شما، ممکن است برخی کالاها ناموجود شده باشند، لذا با در نظر گرفتن این موضوع مطلب را مطالعه کنید.

امروزه با گسترش روز افزون وسایل نقلیه در سطح شهر و جاده ها جان انسان ها همواره در خطر است. این خطر ممکن است هم برای سواره رخ دهد هم برای پیاده متاسفانه آمار بسیاری زیادی را سالانه از کشته های ناشی از تصادفات را شاهد هستنیم که بخش زیادی از آن مربوط به تصادفات موتور سیکلت ها است. که اکثر فوتی ها از ناحیه سر بوده که منجر به مرگ مغذی شده است. و دلیل آن استفاده نکردن از کلاه کاسکت یا کلاه ایمنی بوده است.

کلاه کاسکت می تواند مرز بین مرگ و زندگی باشد ولی همه کلاه کاسکت ها مثل هم نیستند و شما باید بهترین کلاه کاسکت را انتخاب کنید تا حد امکان از ایجاد آسیب به سر خود جلوگیری کنید.

فهرست مطالب

کلاه کاسکت چیست؟

کلاه کاسکت که نام اصلی آن کلاه ایمنی می باشد و به اشتباه به آن کلاه کاسکت گفته می شود یک کلاه فلزی محکم است که معمولا مشاغل پر خطر مثل رانندگان ماشین های مسابقه ای، موتور سیکلت سواران، خلبانان، دوچرخه سواران و تمامی کسانی که می خواهند از سر خود محافظت کنند بر سر می گذارند. علت انتخاب کلاه کاسکت چیست؟ 

کلاه کاسکت  یا ایمنی جلوی ضربه های وارد شده به سر را گرفته و مانع از آسیب و جراحت به سر می شود. واژه کاسکت یک واژه فرانسوی است و از واژه casquette گرفته شده است.

انواع کلاه کاسکت؟

کلاه کاسکت موتورسیکلت دارای شش نوع اصلی است

 • کلاه کاسکت باز (open face)
 • کلاه کاسکت نیمه
 • کلاه کاسکت تمام (full face)
 • کلاه کاسکت مدولار فک‌ متحرک (Modular Helmet)
 • کلاه کاسکت Off-road
 • کلاه کاسکت Dual-sport

1. کلاه کاسکت صورت باز (open face)

کلاه کاسکت صورت باز که به آن کلاه کاسکت سه چهارم نیز می گویند ، قسمت پشتی و کناری سر شما را می پوشاند اما صورت شما را در معرض دید قرار می دهد. این کلاه کاسکت ها معمولا در بین تورهای مسافرتی و کشتی های تفریحی و اسکوتر سوار ها محبوب هستند ، زیرا قسمت جلوی صورت آن ها باز است و می توانند به راحتی ببینند و باد را حس کنند. 

وجه تمایز کلاه کاسکت سه چهارم نبود نوار چانه است که به دلیل اینکه چهره شما را در معرض دید قرار می دهد ، ایمنی این کلاه کاسکت موتورسیکلت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

کلاه کاسکت صورت باز از نظر ایمنی در مناطقی که پوشش می دهند از نظر ساختاری برابر با کلاه کاسکت تمام عیار محسوب می شود. به دلیل عدم وجود نوار چانه ، وزن این کلاه کاسکت نسبت به کلاه کاسکت فک ثابت یا تمام رخ کم است ، اما کاهش چشمگیری ندارد. 

علاوه بر این ، به دلیل باز بودن کلاه کاسکت ، شما را در برابر شرایط آب و هوایی و نخاله های جاده محافظت نمی کند.و یا مجهز به روکش های جزئی یا تمام رخ هستند که برای محافظت از چشم و صورت در برابر نور خورشید استفاده می شوند که ممکن است برای استفاده از آن ها می بایست جداگانه خریداری شود.

2. کلاه کاسکت نیمه

کلاه کاسکت نیمه

نیمی از کلاه کاسکت ها فقط قسمت بالای سر و ناحیه از پیشانی تا ابروها را می پوشاند و حداقل محافظت را در برابر ضربه ایجاد می کنند. بعضی دیگر از کلاه کاسکت ها ممکن است کمی بیشتر و در پشت گردن و گوش های شما را پوشش بدهند اما بقیه صورت شما را در معرض دید و آسیب قرار می دهند. 

اگرچه کلاه کاسکت نیمه جریان هوای بسیار خوبی را ایجاد می کند امابدیهی است که آنها محافظت کمتری نسبت به کلاه کاسکت ها تمام رخ یا سه چهارم ارائه می دهند ، با این حال ، هنوز هم می توانید کلاه کاسکت های نیمه را که دارای گواهی DOT هستند ، پیدا کنید.

اکثر کلاه کاسکت های نیمه مجهز به روکش و محافظ نیستند و شما مجبور هستید از شیلد های حفاظتی و عینک چشمی برای جلوگیری از آسیب به چشم های خود استفاده کنید.

3. کلاه کاسکت تمام رخ (full face)

کلاه کاسکت تمام رخ بیشترین پوشش را در اطراف سر و گردن شما دارد و ایمن ترین و بهترین کلاه کاسکت موتورسیکلت برای محافظت از شما در برابر ضربه احتمالی به حساب می آید. از ویژگی های بارز کلاه کاسکت تمام رخ میله چانه است که از ویژگی های کلیدی ایمنی است که بسیاری از کلاه کاسکت ها از آن بی بهره اند. 

طبق مطالعه ای درباره آسیب کلاه کاسکت و آسیب دیدگی سر موتورسیکلت ها، چانه در هنگام تصادف با پنجاه درصد ضربه شدید روبرو می شود و فقط یک کلاه کاسکت تمام رخ می تواند از چانه و فک شما محافظت کند.

کلاه کاسکت تمام رخ ، بدون توجه به نوع موتورسیکلت یا محل سوار شدن ، انتخاب اصلی برای همه موتورسواران است. کلاه کاسکت تمام رخ بسته به نوع سواری که انجام می دهید متفاوت است. موتورسواران ورزشی حالت خمیده دارند و به کلاه کاسکت احتیاج دارند که از بلند شدن آن در سرعت های بالا جلوگیری کند ، بنابراین معمولاً کلاه کاسکت با میله چانه بالاتر و باز شدن روکش را که کمی به سمت بالای کلاه ایمن باشد ، انتخاب می کنند. 

با این حال ، تورهای مسافرتی ، کروزرها و مسافران ماجراجویی معمولاً در حالت ایستاده سوار می شوند ، بنابراین کلاه کاسکت انها باید با یک میله چانه پایین تر و یک دهانه روبند که مستقیم تر و ساده تر باشد ، قرار دهد.

اکثر کلاه های کاسکت های تمام رخ دارای تهویه از طریق برای تبخیر عرق ، کاهش مه و آلودگی در جلوی بدنه و خنک نگه داشتن شما هنگام استفاده هستند. در ماه های سردتر می توان تهویه را کاهش داد تا جریان هوا کاهش یابد. در سالهای اخیر ویژگی های جدیدی به کلاه کاسکت های تمام رخ اضافه شده است ، از جمله بلندگوهای دارای بلوتوث ، گزینه های رنگ با دید بالا، و روکش هایی که متناسب با نور خورشید هستند.

4. کلاه کاسکت مدولار فک‌ متحرک (Modular Helmet)

کلاه کاسکت مدولار ترکیبی است از یک کلاه کاسکت سه چهارم و کلاه کاسکت تمام رخ ، دلیل این امر این است که میله چانه و روکش می توانند به سمت بالا حرکت کنند تا جلوی کلاه کاسکت را باز کنند. مواد و اتصالات مشابه کلاه کاسکت تمام رخ است. آنها دارای روکش برای محافظت از چشم هستند و گاهی اوقات دارای یک محافظ داخلی ثانویه برای محافظت بیشتر از چشم در برابر نور خورشید هستند.

وزن کلاه کاسکت مدولار به دلیل ویژگی های اضافی طراحی لولا که در قسمت جلویی فلیپ قرار گرفته اند ، کمی بیشتر از کلاه کاسکت تمام رخ سنتی است. ایمنی راننگان به دلیل ساختار لولا کمی کاهش می یابد ، زیرا شکاف جزئی در برابر موجودیت یکنواخت کلاه کاسکت تمام رخ وجود دارد ، اما در مقایسه با کلاه کاسکت سه چهارم به دلیل وجود حفاظ برای چانه ، محافظت بیشتری ایجاد می کند.

کلاه کاسکت مدولار اغلب توسط تورهای مسافرتی ، کروزرها و موتور سواران و رانندگان مسابقه ای و ماجراجویی استفاده می شود ، زیرا با در نظر گرفتن موقعیت سواری قائم طراحی شده است. دهانه های چشم ساده تر هستند و نوار چانه به گونه ای طراحی شده است که در قسمت پایین صورت قرار بگیرد. علاوه بر این مجهز بودن به بلندگوهای بلوتوث جدیدا مورد استقبال قرار گرفته اند ، همچنین یک سیستم محافظ دوگانه و پوشش ضد مه در پوشش اصلی آن نیز وجود دارد.

5. کلاه کاسکت Off-road

کلاه کاسکت Off-road

این کلاه کاسکت دقیقاً همانطور که از نامشان پیداست برای دور شدن از خیابانها و استفاده در جاده های خاکی طراحی شده اند. آنها بهترین گزینه برای استفاده در شهر و بزرگراه نیستند ، اما برای مکانهایی که خاکی و جنگلی ایده آل هستند. 

این طراحی متفاوت از کلاه کاسکت کامل و سه چهارم مجهز به روکش بزرگتر و نوار چانه برجسته تر برای جریان بهتر هوا است. آنها به طور معمول برای حداکثر حفاظت ، حداقل وزن و جریان تهویه مناسب برای سواری در ماه های گرم تر طراحی شده اند ، بنابراین انتظار پوشش زیاد و ویژگی مانند بلندگوهای بلوتوث را نداشته باشید.

این کلاه کاسکت ها معمولاً از چشم محافظت نمی کنند ، بنابراین در صورت استفاده باید از عینک نیز استفاده کنید. اگر در خاک یا گل رانندگی می کنید، عینک برای شما اولویت است زیرا می تواند از صورت شما در برابر برخورد سنگ ریزه و گل و خاک جلوگیری کند. گزینه های کامپوزیتی زیادی از جمله فایبرگلاس ، کولار و الیاف کربن در دسترس است. این مواد از استحکام بالایی برخوردار بوده و سبک وزن هستند تا سر و گردن شما پس از یک روز طولانی استفاده خسته نشود.

6. کلاه کاسکت Dual-sport

کلاه کاسکت Dual-sport ترکیبی بین کلاه کاسکت آفرود و کلاه کاسکت تمام رخ است. این مدل از یک ظاهر بیرونی مشابه کلاه کاسکت آفرود با روبند بزرگ و میله چانه پایین برخوردار است ، اما از بالشتک داخلی و راحتی بیشتری شبیه کلاه کاسکت تمام رخ برخوردار است. این کلاه کاسکت ها برای استفاده در جاده و خارج از جاده طراحی شده اند.

کلاه کاسکت Dual-sport  دارای یک محافظ چشم بزرگ همانطور که کلاه کاسکت کامل دارا می باشد را دارد ، اما همچنین می تواند برای استفاده از عینک به حالت رو به بالا قرار گیرد.دارای روکش آیرودینامیکی است ، بنابراین مانند یک کلاه کاسکت واقعی در جاده بلند نمی شود. نوار چانه مانند کلاه کاسکت آفرود برجسته نیست ، بنابراین عایق صدا بهتر است و جریان هوا کمتر عبور می کند.

کلاه کاسکت از چه موادی ساخته شده است؟

 کلاه کاسکت موتور سیکلت به طور مداوم در حال پیشرفت است تا از پیشرفت فن آوری استفاده کند ، از جمله استفاده از مواد سبک تر برای کاهش فشار در گردن ، بالشتک اضافی برای راحتی بیشتر ، بلندگوهای بلوتوث که به شما امکان می دهد از قابلیت های تلفن هوشمند خود مانند ناوبری ، موسیقی یا تماس تلفنی و موارد دیگر بهره ببرید. 

اگرچه کلاه کاسکت موتورسیکلت ها همچنان به تولید این ویژگی های ابتکاری ادامه می دهند ، اما آناتومی و ساختار اصلی کلاه کاسکت موتورسیکلت برای دهه ها ثابت مانده است. 

کلاه کاسکت موتورسیکلت چهار جز اصلی دارد: پوسته بیرونی ، آستر جذب کننده ضربه ، لایه راحتی بالشتک و سیستم نگهدارنده / بند چانه. اجزای تشکیل دهنده کلاه کاسکت هرکدام هدف خاصی دارند و به ایمن نگه داشتن سر کمک می کنند.

پوسته بیرونی: پوسته سخت و بیرونی بیرونی ترین قسمت رنگی کلاه کاسکت است که از بیرون مشاهده می کنید. معمولاً متشکل از کولار ، الیاف کربن ، پلی کربنات ، پلاستیک های قالب ریزی شده یا ترکیبی از این مواد است ، عملکرد اصلی آن محافظت از سر شما در صورت ضربه یا سایش و جلوگیری از نفوذ اجسام خارجی مانند سنگ ها ، حشرات و غیره است.

آستر جذب کننده ضربه: در قسمت داخلی پوسته خارجی آستر جذب کننده ضربه قرار دارد که معمولاً از کف EPS (پلی استایرن منبسط شده) ساخته می شود. عملکرد اصلی آستر جذب شوک و جابجایی انرژی در هنگام ضربه است. پوسته خارجی مانع نفوذ اجسام خارجی به کلاه کاسکت می شود ، در حالی که لایه داخلی باعث می شود انرژی ضربه به سر شما منتقل نشود. 

بعضی از لایه ها ممکن است از یک کف تراکم منفرد ساخته شده باشند ، در حالی که مدل های دیگر شامل یک لایه دو تراکم (دو لایه ترکیب شده) برای جابجایی انرژی بیشتر در هنگام ضربه هستند.

Padded Comfort Layer: لایه راحتی پد شده ناحیه ای است که هنگام استفاده از کلاه کاسکت سر شما در برابر آن قرار می گیرد. به طور معمول از یک کف سلول باز تشکیل شده است که با ماده پارچه ای دوم پوشانده شده است و برای از بین بردن عرق و خنک نگه داشتن شما در هنگام سوار شدن طراحی شده است. معمولاً برای اهداف تمیزکاری قابل جابجایی است و برای جایگزینی اشکال مختلف سر قابل تعویض است.

سیستم نگهدارنده / بند چانه: سیستم نگهدارنده کلاه کاسکت که به آن بند چانه نیز گفته می شود ، در زیر چانه شما محکم شده است تا کلاه کاسکت هنگام سوار شدن بر روی سر شما باشد. این بند از مواد بافته شده ساخته شده و با دو حلقه d محکم می شود تا ایمن بماند. در صورت محکم نگه داشتن بند چانه فقط باید دو انگشت بین بند و چانه شما باشد. بند معمولاً تا حدی پارچه ای مشابه آستر راحتی برای از بین بردن عرق و برای راحتی آن پوشانده می شود ، زیرا در برابر پوست شما قرار می گیرد.

بهترین مدل و مارک کلاه کاسکت

کلاه کاسکت در مدل ها و برند های مختلفی در بازار تولید می شوند و شرکت های زیادی هستند که به تولید بهترین کلاه کاسکت ها می پردازند.از جمله بهترین مارک کلاه کاسکت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کلاه کاسکت ردلاین
 • کلاه کاسکت تی اس پی
 • کلاه کاسکت ورسک
 • کلاه کاسکت شارک
 • کلاه کاسکت راپیدو
 • کلاه کاسکت ال اس تو

نکاتی مهم برای خرید بهترین کلاه کاسکت

امروزه با گسترش روز افزون وسایل نقلیه در سطح شهر و جاده ها جان انسان ها همواره در خطر است. این خطر ممکن است هم برای سواره رخ دهد هم برای پیاده متاسفانه آمار بسیاری زیادی را سالانه از کشته های ناشی از تصادفات را شاهد هستنیم که بخش زیادی از آن مربوط به تصادفات موتور سیکلت ها است. که اکثر فوتی ها از ناحیه سر بوده که منجر به مرگ مغذی شده است. و دلیل آن استفاده نکردن از کلاه کاسکت یا کلاه کاسکت بوده است.

کلاه کاسکت می تواند مرز بین مرگ و زندگی باشد ولی همه کلاه کاسکت ها مثل هم نیستند و شما باید بهترین کلاه کاسکت را انتخاب کنید تا تا حد امکان از ایجاد آسیب به سر خود جلوگیری کنید.

هنگام تلاش برای یافتن بهترین کلاه کاسکت موتورسیکلت ، انجام تحقیقات و در نظر گرفتن مجموعه ای از عوامل کاملاً ضروری خواهد بود. بسیاری از مردم فقط به برچسب قیمت نگاه می کنند و نه چیز دیگری. این کار را هرگز انجام ندهید ، زیرا قیمت هرگز نباید بالاتر از ایمنی شما باشد! عامل های زیر را حتماً در نظر بگیرید ، بنابراین می توانید بهترین کلاه کاسکت را برای نیازها و خواسته های خود پیدا کنید.

زاویه دید: استفاده از کلاه کاسکت که باعث کور کردن دید شما شود بسیار خطرناک خواهد بود. کلاه کاسکت باید دید واضحی از جاده پیش رو و همچنین سایر وسایل نقلیه کنار شما داشته باشد. به یاد داشته باشید که برخی از کلاه کاسکت مجهز به محافظ هستند و همچنین می توانید از عینک نیز استفاده کنید. ما استفاده از محافظ برای رانندگی را توصیه می کنیم چرا که به شما محافظت بیشتری در برابر حشرات و عناصر آب و هوایی می دهد.

اندازه سر ، تناسب و راحتی: اگرچه ایمنی را باید بیش از هر چیز دیگری در اولویت قرار داد ، اما اطمینان از راحتی کلاه کاسکت در طول مدت سواری نیز ضروری است. کلاه کاسکت برای مدت زمان طولانی استفاده می شود ، بنابراین باید راحت بماند و باید از نظر ارگونومی متناسب با فرم سر شما طراحی شود. کلاه کاسکت باید تا حد امکان کاملاً راحت و مناسب باشد تا اثربخشی آن افزایش یابد. اگر کلاه کاسکت ناراحت کننده باشد ، احتمال اینکه از آن استفاده کنید بسیار کم است. 

اگر مطمئن نیستید که از چه سایزی باید استفاده کنید ، لازم است اندازه سر خود را اندازه بگیرید ، بنابراین می توانید متناسب با سر خود بهترین کلاه کاسکت را انتخاب کنید.

اندازه سر ، تناسب و راحتی

طراحی، زیبایی: بدون شک درست است که شما می خواهید هنگام پوشیدن کلاه کاسکت خود زیبا و شیک به نظر برسید. با توجه به این موضوع ، باید سبک ، طرح و زیبایی کلی کلاه کاسکت را از نزدیک ببینید. آیا رنگ خاصی را ترجیح می دهید؟ اگرچه این طرح کلاه کاسکت تاثیری در آن نخواهد داشت ، اما هنوز هم توصیه می شود که به این فاکتور توجه کنید. همچنین به یاد داشته باشید که همیشه می توانید بعداً هم گرافیکی به کلاه کاسکت اضافه کنید.

بند چانه: به یاد داشته باشید که کلاه کاسکت شما باید همیشه در سر جای خود محکم باشد. بنابراین ، بند کلاه کاسکت بسیار مهم خواهد بود. تسمه چانه باید دارای پرچ های محکم باشد ، تا در حین سوار شدن از بین نرود. همیشه حتما بند چانه را محکم کنید تا فضای کمتری بین پوست و بند باقی بماند.

[aparat id=’U9T4B’]

ویژگی های اضافی: با پیشرفت تکنولوژی ، کلاه کاسکت موتور سیکلت نیز نوآورانه تر شده است. یکی از جدیدترین موارد اضافه شدن بلندگو و میکروفون به کلاه کاسکت است. اکنون برخی از کلاه کاسکت ها از فناوری بلوتوث بهره می برند این کلاه کاسکت های بلوتوث دار به راننده امکان می دهد هنگام بیرون رفتن در بزرگراه به تماس های تلفنی پاسخ دهد. کلاه کاسکت های بلوتوث دار قیمت نسبتا گرانتری از دیگر مدل ها دارد، اما همچنین می تواند اطمینان و آرامش بیشتری را برای شما ایجاد کند.

قیمت: قیمت همیشه یک عامل حیاتی است که باید در نظر گرفته شود. در واقع ، بیشتر مصرف کنندگان به قیمت نگاه می کنند و به چیز دیگری نگاه نمی کنند. اگر چه توصیه ما بیشتر کیفیت و کارایی است با این وجود ، باید مطمئن شوید که به صرفه ترین کلاه کاسکت را نسبت به هزینه که می کنید انتخاب کرده اید.

در ادامه به معرفی 10 مدل از بهترین و پر فروش ترین کلاه کاسکت های بازار می پردازیم:

کلاه کاسکت مدل جنگ جهانی

این کلاه کاسکت که ساخت کشور ایران است دارای 460 گرم وزن و از پلاستیک فشرده ساخته شده است و جزو کلاه کاسکت های نیمه محصوب می شود که جلوی دید شما از هر طرف گرفته نمی شود. این کلاه کاسکت که یکی از بهترین و پر فروش ترین کلاه کاسکت ایران است مناسب برای موتور سواری شهری و مسیر های کوتاه می باشد.

وزن کم آن باعث می شود که در دراز مدت احساس خستگی برای شما ایجاد نشود همچنین با توجه به ضد ضربه بودن این کلاه کاسکت شما را در برابر سوانح و ایجاد ضربه به سر حفظ می کند.

ابعاد                 30*20*20 سانتی متر
وزن                   460 گرم
جنس                 پلاستیک فشرده
کشور سازنده       ایران
4/5
مزایا
معایب

کلاه کاسکت تی اس پی مدل BLA098PST

اگر به دنبال یک کلاه کاسکت خوب هستید کلاه کاسکت تی اس پی مدل BLA098PSTجزو بهترین کلاه کاسکت های ایرانی است. وزن این کلاه کاسکت معادل 737 گرم و از جنس ABS  ساخته شده است. این کلاه کاسکت بسیار سبک و با دوام است و دارای تودوزی مناسب و پد ضد حساسیت است همچنین به کار گیری طلق ضد خش و شفاف در آن باعث شده در استفاده مداوم از شفافیت طلق کاسته نشود.

ابعاد                25×23×29 سانتی متر
وزن                   737 گرم
جنس                 ABS
کشور سازنده       ایران
4.3/5
مزایا
معایب

کلاه کاسکت ماراتن مدل BLK_MT

یک کلاه کاسکت بسیار خوب با وزنی معادل 700 گرم و ساخت ایران است. جنس بدنه این کلاه کاسکت از ABS بوده که بسیار با دوام و مقاوم می باشد. این کلاه کاسکت دارای دریچه ورود هوا بوده که باعث می شود تهویه عالی درون کلاه داشته باشید. همچنین در آن از تودوزی مناسب و پد ضد حساسیت استفاده شده و همچنین دید وسیعی را برای شما فراهم می کند.

ابعاد                29x23x25 سانتی متر
وزن                   700 گرم
جنس                 ABS
کشور سازنده       ایران
4.2/5
مزایا
معایب

کلاه کاسکت رادین مدل GR_RB_405

کلاه کاسکت موتور سواری Radin مدل 405 که تولید آن در کشور ایران انجام می شود دارای کلیه استاندارد های لازم برای یک کلاه ایمنی خوب را دارا می باشد. این کلاه ایمنی علاوه بر داشتن کیفیت و ایمنی از تجهیزات به روز ترین کلاه ایمنی های دیگر نیز بهره مند است.

کلاه ایمنیRadin مدل 405 دارای یک عینک UV قابل جابجایی است همچنین پدهای داخل درپوش توسط یک دکمه قابل تعویض و شست و شو است. قسمت جلوی این کلاه کاسکت از پلی کربنات ساخته شده و دارای چهار ورودی هوا و پنج دهانه خروجی است که باعث ایجاد تهویه بسیار عالی می شود. همچنین قابلیت نصب بلوتوث را دارد تا آن را به یک کلاه کاسکت بلوتوث دار تبدیل کند.

کلاه کاسکت رادین مدل GR_RB_405
ابعاد                28x24x30 سانتی متر
وزن                   1500 گرم
جنس                 ABS
4.2/5
مزایا
معایب

کلاه کاسکت سابرینا مدل BLK_SH

این کلاه کاسکت نیز از جمله بهترین کلاه کاسکت های بازار است ابعاد آن 33x25x25 سانتی متر و دارای 980 گرم وزن می باشد. جنس بدنه آن از ABS ساخته شده و دارای هواکش و تهویه عالی است.

تودوزی مناسب و پد ضد حساسیت نیز در آن به کار رفته همچنین دارای شال زیپ دار با قابلیت جداسازی آسان بوده که در زمان های سرد و همچنین گرد غبار مانع از نفوذ ذرات به داخل کلاه کاسکت می شود. همچنین طلق به کار رفته در آن بسیار شفاف بوده و از تاری دید جلوگیری می کند.

کلاه کاسکت سابرینا مدل BLK_SH
ابعاد                33x25x25 سانتی متر
وزن                   980 گرم
جنس                 ABS
4.3/5
مزایا
معایب

کلاه کاسکت پلاس مدل FD-BLK

کلاه کاسکتی با دوام و سبک ساخته شده از پلاستیک فشرده. وزن این کلاه کاسکت در حدود 460 و ابعادی معادل 20x20x30 سانتی متر دارد. به دلیل باز بودن کلاه کاسکت گزینه مناسبی برای روزهای گرم تابستان است که باعث می شود هوا به سر و صورت شما بخورد و از عرق جلوگیری شود. اما از لحاظ ایمنی نباید انتظار چندانی از آن داشت.

کلاه کاسکت نوین مدل BLK1
ابعاد                20x20x30 سانتی متر
وزن                  460 گرم
جنس               پلاستیک فشرده
کشور سازنده       ایران
4/5
مزایا
معایب

کلاه کاسکت ردلاین مدل NSN-MTBLK

از آنجایی که کلاه کاسکت های ردلاین یکی از پر فروش ترین کاسکت های چند سال اخیر بوده است تواسته نظر مشتریان را به خود جلب کند. این کلاه کاسکت از جنس ABSساخته شده است و به خوبی در برابر ضربات و صدمات ناشی از تصادفات از سر و گردن شما محافظت خواهد کرد . همچنین رنگ روی کلاه مقاومت بسیار زیادی در برابر اشعه خورشید دارد و اگر شما تا به حال از کاسکت های ردلاین استفاده کرده باشید می بینید که حتی پس از چند سال استفاده مداوم رنگ روی کلاه از بین نخواهد رفت . 

یکی از نقاط قوت این کلاه تو دوزی و آستر های داخلی آن است که بسیار دوخت ظریف و با کیفیتی دارد و شاید اولین چیزی که بعد از دیدن کلاه خود نمایی میکند همین پدها و پارچه های داخل کلاه است . پد های داخل تماما قابل شست شو و تعویض هستند . 

ضمنا این مدل دارای پد گردن میباشد که مانع از نفوذ باد به داخل کلاه میشود و کلاه کاملا کیپ خواهد بود (توجه داشته باشید سایز مناسب را از راهنمای سایز موجود انتخاب نمایید و این را در نظر داشته باشید که کلاه کاسکت حتما کیپ صورت شما باشد و نباید روی سر بازی داشته باشد) .

این کلاه کاسکت دارای سه هواکش در جلو و 2 هواکش در عقب کلاه کاسکت است و این باعث خواهد شد سر شما در مسافت های طولانی کمتر عرق کند . عینک UV و طلق 100% پلی کربنات ضد خش دید بسیار شفاف را برای شما به همراه خواهد داشت. 

قابلیت نصب بلوتوث برای کلاه کاملا مهیاست و شما با برداشتن پد های گوش که به صورت دکمه ای به پوسته کلاه متصل هستند میتوانید اسپیکر های بلوتوث را به راحتی در جای خود بچسبانید و سپس پد ها را در جای خود قرار دهید. ضمنا یک کاور پارچه ای مخصوص حمل کلاه نیز به همراه کلاه موجود است. تمامی این امکانات این کلاه کاسکت را به یکی از بهترین کلاه کاسکت ها تبدیل کرده است.

کلاه کاسکت ردلاین مدل NSN-MTBLK
ابعاد                32x28x26 سانتی متر
وزن                   1550 گرم
جنس                 ABS
4.7/5
مزایا
معایب

کلاه کاسکت بنلی مدل T127

کلاه کاسکت بنلی دارای 1380گرم وزن دارد و جنس بدنه آن از ABS ساخته شده است. این کلاه کاسکت نیز مانند سایر کلاه هایی که معرفی کردیم از ویژگی های خوبی بر خوردار است علاوه بر آن این کلاه کاسکت دارای طلق ساخته شده از پلی کربنات ضد خش و طراحی آیرودینامیک است. همچنین عینک آفتابی ضد اشعه ماوراء بنفش آن از آسیب دیدن چشم جلوگیری می کند.

دارای بالشتک محافظ داخلی EPS بوده وستر داخلی آن قابل جابجایی و قابل شستشو می باشد.

کلاه کاسکت بنلی مدل T127
ابعاد                35x28x25 سانتی متر
وزن                   1380 گرم
جنس                 ABS
4.3/5
مزایا
معایب

کلاه کاسکت رادین مدل BK_505

BK_505  یکی دیگر از بهترین کلاه کاسکت هایی است که معرفی می‌کنیم. ابعاد و وزن این کلاه کاسکت زیبا به‌ترتیب 23x25x35 سانتی‌متر و 1000 گرم بوده و جنس بدنه آن از ABS است. برای BK_505 دریچه ورود هوا به داخل درنظر گرفته شده است تا بهترین تهویه را برای شما فراهم آورد. همچنین هواکشی برای تخلیه و ورود هوا برای BK_505 قرار داده شده است تا هنگام استفاده، نهایت راحتی را داشته باشید. طلق موجود بر روی این کلاه متحرک و شفاف بوده و با وجود نداشتن فک متحرک، قابلیت تنظیم اندازه به صورت را دارد. همچنین داخل BK_505 دارای تودوزی بسیار مناسب بوده و پدهای به‌کار رفته در آن به‌صورت ضدحساسیت است.

ابعاد                23x25x35 سانتی متر
وزن                   1000 گرم
جنس                 ABS
4.5/5
مزایا
معایب

کلاه کاسکت رادین مدل WHT_405

کلاه کاسکت رادین مدل WHT_405که تولید آن در کشور ایران انجام می شود دارای کلیه استاندارد های لازم برای یک کلاه کاسکت خوب را دارا می باشد. این کلاه ایمنی علاوه بر داشتن کیفیت و ایمنی از تجهیزات به روز ترین کلاه ایمنی های دیگر نیز بهره مند است.

این کلاه کاسکتRadin  دارای یک عینک UV قابل جابجایی است همچنین پدهای داخل درپوش توسط یک دکمه قابل تعویض و شست و شو است. قسمت جلوی این کلاه کاسکت از پلی کربنات ساخته شده و دارای چهار ورودی هوا و پنج دهانه خروجی است که باعث ایجاد تهویه بسیار عالی می شود.

کلاه کاسکت رادین مدل WHT_405
ابعاد                28x24x30 سانتی متر
وزن                   1500 گرم
جنس                 ABS
کشور سازنده       ایران
4.3/5
مزایا
معایب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا